DOLAR 30,9735 0.2%
EURO 33,4895 0.1%
ALTIN 2.019,670,39
BITCOIN %
Ankara

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

35 okunma

‘Solun adını kirletenler…’

ABONE OL
22 Eylül 2023 12:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyük Ale Buluşması mitingine katılan Aydınlık gazetesi yazarı Şule Perinçek, LGBT destekçisi şahıs ve grupların isimlerini sıraladığı yazısında solculuğa da eleştiride bulundu.

BÜYÜK AİLE BULUŞMASI MİTİNGİ

17 Eylül Pazar günü Saraçhane’de Büyük Aile Buluşması’ndaydık. Evet “çocuklarımız, ailemiz, insanlık” ama hepsinden önce onların başı dik, sağlıklı ve umutlu yaşayabileceği Türkiye’mizin geleceği için… Tepemizde ay yıldızlı bayraklarımız dalgalandı durdu. Çocukların ellerinde balonlar. Vatan savunması için yürekleri çırpınan büyük aile. Emperyalist kültürel dayatmalara karşı güçlü bir siper oluşturacağız.

DERT YANMAYA GİTMEDİK

Oraya dert yanmaya gitmedik. Müthiş kararlı bir kitle vardı. Türk milleti istedi mi yapar. Tarihten biliyoruz. Talep birdi. Bütün alanda ses en çok çözüm önerilerinin mikrofondan bir bir sayıldığı konuşmada birleşti, yükseldi. Talepler Türkiye Büyük Millet Meclisi’neydi. Kararlı kitle, kararlı önlem istiyor!

Oradaki kitle irade istiyor, güç istiyor. Patlıcan şu kadar lira, kiralar bu kadar… Gelirken hepimiz yol paralarımızı hesaplayıp geldik. Bütçelerimizde yangın var. Nasıl çözeceğiz? İşte böyle! Emperyalizmin çanına ot tıkayacağız.

İşte o birleşen sesler ta ABD’den duyuldu.

Emperyalizm ne diyor bize? Üretme, diyor. Beş parasız kal, muhtaç ol, avuç aç…Aklın buna karşı mücadelede değil. Ne giydin, hatta giymedin; ne içtin, hatta içmedin onda olsun… Bak sana mama da vereyim, folayayım. Kes sesini. Sen sanki oh ne güzel özgürüm. Bedenine, milletine, geleceğine yabancılaş… Ben de işime bakayım. Bağımsızlığına ve alın terine el koyayım.

BU SES KİMİ NEDEN RAHATSIZ ETTİ

Bundan kim rahatsız olur?

Emperyalizmin kirli silahlarını kullananlar!

O silahları Türk milletinin üzerine doğrultanlar!

O çamurdan ve çürümüşlükten beslenenler!

Aynı saatlerde milletinin içine, gün ışığına bile çıkmaya cesareti olmayanlar sosyal medyada da “#KutsalAileYoktur ve #BüyükHayatBuluşması” etiketleriyle bir eylem düzenlediler. Kaos GL’nin YouTube kanalı üzerinden “Büyük Hayat Buluşması” başlıklı çevrimiçi canlı yayın yaptılar. Bu arada Sanraçhane’deki “Büyük Aile Buluşması”a karşı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu göreve çağırdılar.

SOLUN ADINI KİRLETENLER

İşte katılanlar ve konuşma yapanlar. Onları iyi tanıyalım:

İzmir CHP Belediye Başkanı Tunç Soyer, EMEP, Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Yeşil Sol Parti milletvekilleri, SOL Parti ve Emekçi Hareket Partisi (EHP) Genel Başkanları;

T24 Ankara Temsilcisi, Halk TV Ana Haber Sunucusu ve Artı Gerçek; EŞİK Platformu, Havle Kadın Derneği, Kadın Savunma Ağı, Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Kutsal Motor;

17 Mayıs Derneği, Ankara Gökkuşağı Aileleri Derneği (GALADER), Genç LGBTİ+, HEVİ LGBTİ+, Kaos GL, Kırmızı Şemsiye, Lambdaistanbul, LGBTİ+ Aileleri ve Yakınları Derneği (LİSTAG), Mersin 7 Renk, Muamma LGBTİ+, Özgür Renkler, Pembe Hayat, Sosyal Politika Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD) ve ÜniKuir dernekleri…

Platform ya da dernek dediklerine bakmayın. Adları çok, ama kendileri üçer beşer kişi… bir avuçlar. Ama hatırı sayılır miktarda “fonlanıyorlar” ve görev yapıyorlar ve yüksek perdeden ses çıkarıyorlar. Zaten işlevleri bu.
Partilere gelince. Bu konu önemli.

Onlara oy verdiniz. Meclis’e yolladınız. Güya adları “sol”!

Eskiden onlara “sahte sol” derdik.

Ama “sahtesi” hiç olmazsa aslına benzer; kendini yutturmak için.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.

deneme
dedektif | özel dedektif | fixbet giriş