DOLAR 30,9740 0.2%
EURO 33,4853 0.1%
ALTIN 2.019,690,40
BITCOIN %
Ankara

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

72 okunma

Erbakan: ‘Kılıçdaroğlu gitsin diyenler haklı ancak…’

ABONE OL
15 Haziran 2023 02:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Eyüpsultan İlçe Binası’nda, ilçe teşkilatını ziyaret etti ve yerel basında çalışan gazetecilerle kahvaltı programında buluştu. Erbakan burada yaptığı konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kamuoyunda tartışılan istifa konusuna yönelik görüşlerini bildirdi.

“BİZLER İÇİN SON DERECE ÖNEMLİ BİR BAŞARIDIR”

Pazartesiden itibaren İstanbul’da teşekkür ziyaretleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Hem seçmenlerimize İstanbul halkına hem de İstanbul’daki ilçe ve il teşkilatımıza 14 Mayıs’ta yaptıkları gayretli çalışmalar dolayısıyla teşekkürlerimizi iletiyoruz. İstanbul halkına da 3 milletvekili çıkarmamıza vesile oldukları için desteklerinden ve teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bugün Eyüpsultan’da inşallah bu teşekkür ziyaretimizi yapacağız. Ardından Esenler ve akşam da İnşallah Fatih ilçesinde yine bu ziyareti gerçekleştireceğiz. Yeniden Refah Partimiz 4 buçuk sene gibi kısa bir süre içerisinde girmiş olduğu ilk seçimde 1 buçuk milyonun üzerinde oy ve 5 milletvekili çıkarmaya muvaffak olmuş. Tabii bu ilk girilen bir seçim için ve rakiplerimizin sahip olduğu imkanların pek çoğundan yoksun olan bizler için son derece önemli bir başarıdır. Bunu bu şekilde görüyoruz ve bununla bahtiyarlık duyuyoruz. Ayrıca burada bu 5 milletvekilinin kendi seçmenimizle, kendi oyumuzla, teşkilatlarımızın alın teriyle alınmış milletvekillikleri olması son derece büyük önem arz ediyor” dedi.

“ŞİMDİDEN KOLLARIMIZI SIVADIK”

Erbakan, “İnşallah bundan sonraki hedefimiz bugünden itibaren kolları sıvayarak çalışmaya başlayacağımız 2024 yerel seçimleridir. 2024 yerel seçimlerinde İnşallah çıtayı daha da yukarıya taşımak üzere gayret göstereceğiz. Yeniden Refah Partimizin en hızlı şekilde büyüyen ve 2028 seçimlerinin favori bir parti olduğunu, 2024 seçimlerinde elde edeceğimiz sonuçla ortaya koyacağız. Bunun için İstanbul’da da, Türkiye genelinde de şimdiden kollarımızı sıvayıp çalışmaya başlıyoruz. 2023’te Yeniden Refah Parti’mizi meclise taşıdık ve İnşallah Allah’ın izniyle 2028’de Yeniden Refah Partimizi iktidara taşıyacağız” diye konuştu.

“MECLİSTE GAYRET GÖSTERECEĞİZ”

“Mecliste AK Parti’yle imzalamış olduğumuz mutabakatın hükümet tarafından uygulanması konusunda takipçisi olacağız” diyen Erbakan, “Burada ekonomiyle, sosyal politikalarla, dış politikayla ve ailenin korunması, eğitim sistemi, müfredat ile ilgili son derece önemli maddeler var. Bunların uygulanması ve böylece milletimizin derdine derman olunması için mecliste gayret göstereceğiz. Yeniden Refah Partisi olarak en fazla önem verdiğimiz konulardan biri olan önce ahlak ve maneviyat anlayışının tüm ülkemizde, bürokraside, kamuda, eğitim sisteminde, müfredatta hakim olması için mücadele edeceğiz. Ahiret öncelikli nesiller yetiştiren, ahlaki ve manevi kalitesi yüksek nesiller yetiştiren bir eğitim sistemi için mücadele edeceğiz. Gayri ahlaki yayınları yapan toplumun yeni nesillerin, gençlerimizin ahlakını ifsat eden, medyanın bu durumunun düzeltilmesi, aile yapımıza, tarihimize, kültürümüze uygun yayınlar yapar hale gelmesi için mücadele edeceğiz. LGBT gibi sapkın oluşumların faaliyetlerinin durdurulması ve aynı zamanda aile bütünlüğünün korunması için de Avrupa’dan ithal birtakım yuva yıkan yasaların ıslah edilmesi için mecliste mücadele edeceğiz. Bunları zaten seçim döneminde de defaatle ifade ettik” diye konuştu.

“KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ”

“Dış politikayla ilgili Kıbrıs ve Kudüs konuları bizim kırmızı çizgimizdir” diyen Erbakan, “Kıbrıs’ta hükümet, şu anda sayın cumhurbaşkanımızın gelmiş olduğu nokta daha önce de ifade ettiğimiz gibi olumlu bir noktada, bunu destekliyoruz. Orada eşit, egemen, iki ayrı devletin varlığının devam etmesi, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varlığının devam etmesi ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin mutlaka dünya tarafından tanınmasının sağlanması lazım. Tekrardan bir federasyon, bir tek devlet projesi fikrinin asla gerçekleşmemesi gerekir. Bunun takipçisi olacağız. Bu konuda atılacak olan adımlara, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanınmasına yönelik yapılacak olan çalışmalara inşallah destek olacağız. Tabii Kudüs’te Milli Görüş olarak bizim kırmızı çizgilerimizden. Kudüs davasını, Türkiye’nin ve dünyanın gündemine taşıyan merhum Erbakan hocamızdır. Bu yeni dönemde de Kudüs’ün korunması ve bir an evvel özgürlüğüne kavuşması yine Yeniden Refah Partimizin en önemli gündemlerindendir. İnşallah bu söylediklerimizi hayata geçirilmesine vesile oluruz. İnşallah böylece milletimizin ve İslam aleminin maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulmasına Yeniden Refah Partisi olarak vesile oluruz” dedi.

“YÜZDE 25’İ GEÇEBİLMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kamuoyunda tartışılan istifa konusuna yönelik ise Erbakan, şunları söyledi:

“Kılıçdaroğlu’nun gitmesini isteyen muhalefetin bir yerde haklılık payı var ancak Kılıçdaroğlu da gitse başka birisi de gelse, CHP’nin milletimizden destek bulamayacağı bu seçimlerde bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bütün çalışmalarına, bütün muazzam bütçelerine kendi genel başkanlarını cumhurbaşkanı adayı yapmalarına rağmen yüzde yine 25’i geçememişlerdir. Cumhuriyet Halk Partisi genetik özellikleri nedeniyle milletimizin teveccühüne mazhar olamamaktadır. O nedenle bundan sonra kim gelirse gelsin yine başarılı olması, iktidar olması, hatta yüzde 25’i geçebilmesi mümkün değildir. 14 Mayıs seçimlerinde bu gerçek bir kez daha ortaya çıkmıştır.” DHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.

deneme
dedektif | özel dedektif | fixbet giriş